Przesłanie Franciszka w Ur: most między religiami w Iraku
Wizyta papieża Franciszka w Ur, starożytnym mieście w południowym Iraku, była nie tylko ważnym wydarzeniem dla chrześcijan, ale także dla przedstawicieli
innych religii obecnych w tym kraju.
Faraj-Benoît Camurat, dyrektor stowarzyszenia Braterstwo w Iraku, podkreśla, że zgromadzenie wokół papieża przedstawicieli głównych religii w Iraku miało kluczowe znaczenie dla przekazu jego przesłania.
"To ważne, że w Ur wokół papieża zgromadzili się przedstawiciele głównych religii w Iraku. Dzięki temu jego przesłanie dotrze również do wyznawców tych religii, będzie mieć powszechny zasięg" - powiedział Camurat.
Wizyta Franciszka w Iraku była pierwszą wizytą papieża w tym kraju od 1964 roku i miała na celu wsparcie prześladowanych chrześcijan oraz budowanie mostów międzyreligijnych.
Zgromadzenie w Ur przedstawicieli różnych wyznań, w tym chrześcijan, muzułmanów, żydów i jazydów, było wyrazem jedności i wspólnego dążenia do pokoju i pojednania w Iraku.
Faraj-Benoît Camurat zwraca uwagę, że przesłanie Franciszka o miłości, pojednaniu i braterstwie ma szczególne znaczenie w kontekście konfliktów religijnych i etnicznych, które nadal nękają Irak.
"Papież Franciszek przypomina nam, że wszyscy jesteśmy dziećmi jednego Boga i powinniśmy dążyć do wspólnego dobra, niezależnie od naszych różnic religijnych" - podkreśla Camurat.
Wizyta papieża w Iraku była również okazją do spotkania z lokalnymi wspólnotami chrześcijańskimi, które od lat borykają się z trudnościami i prześladowaniami.
Franciszek wezwał do jedności i współpracy między różnymi grupami religijnymi, podkreślając, że wszyscy ludzie są powołani do budowania pokoju i sprawiedliwości.
Wizyta papieża w Iraku pokazuje, że przesłanie miłości i pojednania ma uniwersalny charakter i może przekraczać granice religijne i kulturowe.
Faraj-Benoît Camurat wierzy, że wizyta Franciszka w Ur będzie miała długotrwały wpływ na relacje międzyreligijne w Iraku i zainspiruje lokalne społeczności do dalszego budowania mostów i pojednania.
2021-03-06 16:42:56
Deprecated: htmlspecialchars(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/vh10631/europetraditions.eu/templates/page.php on line 32
informacje
Deprecated: htmlspecialchars(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/vh10631/europetraditions.eu/templates/page.php on line 34
informacje
Deprecated: explode(): Passing null to parameter #2 ($string) of type string is deprecated in /home/vh10631/europetraditions.eu/core.php on line 87
Ostatnie wpisy:
1: Taizé w Pradze: Ostatnia szansa na zgłoszenie udziału w Europejskim Spotkaniu Młodych
2: Biskup-Nominat Greger: Dziedzictwo Jana Pawła II w Nowej Misji
3: Kardynał Schönborn Ratuje Życie Ciężko Chorego Irackiego Chłopca
4: Papież Franciszek Dziękuje Rio de Janeiro za Świadectwo Wiary
5: Papież Franciszek wzywa do modlitwy i jedności w obliczu tragedii w Nowej Zelandii
Teraz czytane::

Obecność kapłana w literaturze: Rozmowa z ks. prof. Markiem Starowieyskim

Jedność w Różnorodności: Tradycyjne Spotkanie Zakonów Franciszkańskich w Wielką Sobotę

Radość z Nawrócenia - Klucz do Budowania Wspólnoty Kościelnej

Jasna Góra: Kongregacja Ruchu Światło-Życie - Wspólnota wzrasta w duchu odnowy

Ucieczka z Piekła Wojny: Chrześcijanie z Aleppo Szukają Schronienia

Dzień Dziecka Utraconego: Modlitwa i wsparcie dla rodzin w żałobie

Kuria krakowska krytyczna wobec wtargnięcia księdza Babiarza do Stowarzyszenia "Wiosna"

Lublin wspiera walkę z trądem: zbiórka funduszy na opiekę i edukację w Indiach

Sylwester przy Jezusie Miłosiernym – tradycyjne czuwanie w Łagiewnikach

Abp Gądecki: Tragedia Notre Dame - strata dla dziedzictwa Europy i świata
Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/vh10631/europetraditions.eu/base.php on line 342
Deprecated: explode(): Passing null to parameter #2 ($string) of type string is deprecated in /home/vh10631/europetraditions.eu/base.php on line 371